Kraadiõpe
Bakalaureuseõppega algab akadeemiline teekond, pakkudes põhiteadmisi valitud erialal. Loengute, seminaride ja praktiliste projektide kaudu arendavad õpilased kriitilist mõtlemist ja probleemide lahendamise oskusi, mis on tänapäeva dünaamilise maastiku jaoks hädavajalikud. Kohandatud õppekava valikud, uurimisvõimalused ja kooliväline tegevus rikastavad kogemusi, valmistades lõpetajaid ette edasijõudnuteks või valitud erialadele sisenemiseks enesekindlalt ja asjatundlikult.
Materjalitehnoloogia bakalaureuseõppekava
Õppekava annab laiapõhjalise ülevaate ja teadmise olulisematest materjalidest, mis meid igapäevaelus ümbritsevad. Selgitatakse nende materjalide saamist või valmistamist, töötlemist, omadusi ja keskkonnamõjusid. Peale alusteadmiste omandamist on võimalik valida, millisele materjalitehnoloogia suunale enam keskenduda. Polümeermaterjalide (sealhulgas biopolümeeride) saamist ja omadusi tutvustab selles õppekavas õppeaine Polümeermaterjalid ja töötlemist tutvustab õppeaine Plastitehnoloogia.
Puidu-, plasti- ja tekstiilitehnoloogia magistriõppekava
Rahvusvaheline õppekava võimaldab omandada süvendatud teadmisi erinevate materjalide saamisest, omadustest ja töötlemisest. Õppekaval on tugev tööstustaust ja ning oluline osa õppetööst on praktiliste oskuste omandamine tehnoloogialaborites või ettevõtluses. Õppes keskendutakse enam sellele, kuidas ületada materjalide tootmise ja kasutamise keskkonnaprobleeme ja leida alternatiive fossiilsel toormel põhinevatele materjalidele. Polümeermaterjalide (sealhulgas biopolümeeride) tootmise, töötlemise ja kasutamisega saab süvendatult tutvuda valides Plasti- ja tekstiilitehnoloogia peaeriala. Eriala olulisemad õppeained on Polümeermaterjalid: saamine ja omadused, Biopolümeerid: põhiolemus, tootmine ja kasutamine,Biopolümeeride tehnoloogia, Tselluloosi derivaadid.
Kraadiõppe võimaluste kohta lisateabe saamiseks klõpsake siin.
Biopolümeeride tehnoloogia labor
Materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituut
Tallinna Tehnikaülikool